1 Haftalık Hamilelik Nasıl Anlaşılır? Belirtileri Nelerdir?

0
2376
1 Haftalık Hamilelik Nasıl Anlaşılır

1 Haftalık hamilelik nasıl anlaşılır? Gebelikte 1. hafta belirtileri nelerdir? gibi soruları merak ediyorsanız birazdan erken gebelik belirtileri ve hamileliğin ilk günleri nasıl anlaşılır? konuları hakkında sizleri aydınlatacağız. Hamilelikte ilk hafta belirtileri konumuzu da okuyabilirsiniz.

Çocuk sahibi olmak için gereken işlemlerden sonra gebeliğiniz hakkında şüphelenebilirsiniz. Çocuk sahibi olmak için eşinizle ilişkiye girdiniz ve anne olma heyecanı tüm evi sarıp sarmaladı. Bu olay bir kadının hayatı boyunca isteyeceği durumlardan bir tanesidir. Fakat ilk kez anne olacaklar hamilelik belirtilerinden anlamıyor olabilir bu normaldir çünkü daha önce tecrübe etmemiştir.

1 Haftalık hamilelik nasıl anlaşılır 1 haftalık hamilelik belirtileri nelerdir? ve 1 haftalık hamilelik testte çıkar mı? Diye merak ediyorsanız öncelikle sizlere konunun başında verdiğim erken gebelik belirtileri adlı makalemizi okumanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü hamilelik başlangıcında vücudunuzda farklı olaylar gözlemlenir ve biz bu olayların çoğunu bu makalemizde belirttik.

1 Haftalık Hamilelik Nasıl Anlaşılır?

1 haftalık hamileliklerin anlaşılabilmesi için kişinin öncelikle cinsel ilişkiyi yumurtlama dönemine getirmesi gerekiyor. Yumurtlama dönemi kadından kadına değişir çünkü yumurtlama dönemleri düzenli adet gören kadınların adetin başladı günden geçen 14 gününe denk gelen dönemdir. Bu dönemde girilen ilişkide hamile kalmak daha kolay gerçekleşir. Yumurtlama döneminin ne olduğunu bilmiyorsanız yumurtlama testi nedir? konumuza göz atabilirsiniz. Eğer bu dönemde eşinizle cinsel ilişki yaşadıysanız hamile kalma ihtimaliniz dahada kuvvetlenecektir ve artık 1 haftalık hamilelik belirtilerine bakabilirsiniz demektir.

1 haftalık hamilelik belirtileri arasında dikkat etmeniz gereken en önemli belirti kendinizi hamile hissetmenizdir. Hamile olan kadınlar gebe olduklarını hissedebilirler. Sonraki belirtilere gelecek olursak Gebe bir kadın sık sık tuvalete çıkmaya başlar ve bu durum onda abartılı bir şekilde görülür.

En Kesin 1 Haftalık Hamilelik Belirtileri

  1. Adet gecikmesi
  2. Mide bulantısı
  3. Göğüslerde hassasiyet
  4. Aşırı duygusallık
  5. Sık idrara çıkmak
  6. Koku hassasiyeti

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here