Adet Gördüğüm Halde Hamile Olabilir Miyim?

0
1229
adet gördüğüm halde hamile olabilir miyim

Adet gördüğüm halde hamile olabilir miyim? Acaba hamile miyim değil miyim? Gibi sorularınızın cevabını arıyorsanız mutlaka yazımızı okuyun.

Değerli okuyucularımız öncelikle adet olduğunuz halde hamile kalıp kalmadığınızı merak ediyorsanız aklınıza gelmesi gereken ilk şeyin ilişkiye girdiğiniz tarih olduğunu belirtmek isteriz. Eğer eşinizle cinsel ilişki yaşadıysanız ve cinsel yaşadığınız gün yumurtlama günlerine denk geldiyse yüksek ihtimal hamilesiniz demektir. Peki ya yumurtlama günleri ne zamandır? Diye soracak olursanız cevabımız adet gördüğünüz günden itibaren 14 gün sonradır. Yumurtlama günlerinde girilen ilişki normal bir günde girilen ilişkiden daha kuvvetli olarak gebe kalmayı sağlıyor.

Belli hamilelik belirtileri vardır. Eğer sizde bu hamilelik belirtilerinden var ise hamilesiniz demektir. Bunlardan başlıcası adet gecikmesidir. Hamile kalan kadınlar adet gecikmesi yaşarlar ve sorunuz buradan anlaşılabilir. Fakat bazı kadınlarda adet gecikmesi olmaz ise bu hamile olmadıkları anlamına gelmez öncelikle erken gebelik belirtilerinin sizde olup olmadığına bakmanız lazım.

Erken Gebelik Belirtileri

  • Adet gecikmesi
  • Vücut ısısı artışı
  • Göğüslerde hassasiyet
  • Mide Bulantısı
  • Baş dönmesi

Eğer bu belirtiler varsa hamilelik ihtimaliniz daha da kuvvetleniyor demektir. Fakat yinede şüphe içindeyseniz sizlere tavsiyemiz idrar testi yaptırmak olacaktır.

TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here