Adet Kaç Gün Gecikirse Hamilelik Olur? Ne Zaman Test Yapılmalı?

0
1217

Adet kaç gün geçince idrar testi yapılır? Yada adet kaç gün gecikirse hamilelik olur?  Hamile olduğunu anlamak için adetin kaç gün geçmesi lazım? Adetin 2 gün gecikmesi hamilelik belirtisi olur mu? Gebelik testini ne zaman yapmalıyım? Adet 5 gün geçince gebelik belli olur mu? gibi soruların cevabını vermeye çalışacağız. Bu cevapları vermeden önce hamileliğinizi önceden tespit etmenizi sağlayan yöntemler için erken gebelik belirtileri konumuzu okumanızı tavsiye ederiz.

Hamilelik, her kadının çok istediği durumlardan biridir. Hemen hemen her kadın bebek sahibi olmayı ister. Çeşitli aşamalardan sonra gebeliği merak etmeye başlar. Gebelik tespitinde kan testlerinden önce hamileliğinizi belli eden farklı durumlar vardır. Bunları sayfa başında verdiğimiz linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Adet Gecikmesi Hamilelik Belirtisi Olabilir

Eğer düzenli bir adet döngüsüne sahipseniz ve adet gününüzde bir gecikme yaşandıysa yüksek ihtimalle gebesiniz. Ama yinede tam emin olmak için aşağıdaki maddelere bakıp erken gebelik belirtileri hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

  1. Vücut ısısı artmışsa
  2. Mide bulantısı baş ağrısı yaşanıyorsa
  3. Göğüslerde hassasiyet oluyorsa
  4. Aşırı duygusal hissediliyorsa

Hamilelik belirtisi olabilir.

Hamilelik testi için en iyi ve güvenilir yöntem kan testidir. Bunun için Beta HCG testi yapmalısınız ve en kesin hamilelik testi olduğunu belirtiyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here