Sağlık

Adet Kanının Kahverengi Gelmesi, Kahverengi Adet Kanı Nedir?

Yalnızca kadınlarda görülen adet döneminin çeşitli problemleri ve soruları olabiliyor. Bu sorulardan bir tanesi kahverengi adet kanı. Bu yazımızda bu kadınlarda adet kanının kahverengi gelmesi problemine çözüm arayacağız.

Adet kanaması ergenlik dönemine girmiş tüm kadınlarda görülebilir ve bazen sık yaşanabilir bir durum olabilir. Bu durumu ilk kez yaşayanlar korkabilirler, üzülebilirler. Ama korkulacak veya endişelenecek bir durum yoktur, çünkü bu durum kadınların doğasında olan bir durumdur. Bazı kadınlarda farklı hastalıklarından dolayı bir takım problemler oluşabilirler bu durumlarda doktora gözükmeleri gerekir.

Kahverengi Adet Kanaması

Kahverengi Adet Kanaması

Adet döneminde görülen veya hissedilen kanamalar bazen kahverengi renkte olur. Adet kanının kahverengi gelmesi genelde düzensiz adet dönemi yaşayan kadınlarda görülen bir durumdur. Bu kan eski kan olarak ta bilinir. Sebebi kanın yeterli miktarda dışarı atmayıp içerde biriken eski kanın sonradan ortaya çıkmasıyla oluşan kandır. Kan içeride farklı renklere girebilir ve koyu siyah veya kahverengi rengini alabilir.

Sonuç = Adette kahverengi kan gelmesi, düzensiz adet geçiren kadınların veya yeterli miktarda kanı dışarı atamayan kadınların kanının içeride beklemesiyle renginin değişmesi durumudur. Bu durumlarda kesinlikle bir doktora gitmeli ve doktora muayene olunması gereklidir, çünkü düzensiz adet geçirmek başınıza ileride bir hastalık olarak gelebilir. En kısa zamanda bir doktora görünmelisiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir