Adet Olacakmış Gibi Ağrı Hamilelik Belirtisi Midir?

0
2182
Adet Olacakmış Gibi Ağrı Hamilelik Belirtisi Mi

Adet olacakmış gibi ağrı hamilelik belirtisi midir? Adet sancısı gibi ağrılar hamilelik belirtisi olabilir mi? Kasıklarda görülen ağrı hamilelik belirtisi mi? Gibi soruların cevabını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Kadınlarda dönem dönem ağrılar olabilir. Bu ağrılar bazen kadında bulunan çeşitli hastalıklardan dolayı kaynaklanabilir. Bu ağrıların hamilelik belirtisi mi yoksa adet ağrısı mı olduğunu bilmek için adet sancısı ile hamilelik belirtileri arasındaki farkların iyi bilinmesi gereklidir. Bunlardan da önce eşinizle yumurtlama döneminde ilişki yaşayıp yaşamadığınızı hatırlamanız gerekiyor.

Adet olacakmış gibi ağrılar yaşıyorsanız. Kocanızla yumurtlama gününde ilişki yaşayıp yaşamadığınızı düşünün. Çünkü yumurtlama gününde cinsel ilişkiye girmek gebe kalma ihtimalini kuvvetlendirecektir. Yumurtlama günü ise düzenli adet gören kadınların adetlerinin başladığı günden itibaren 14. gün olan dönemdir.

Doktora başvurduktan sonra gebelik testi yaptırabilirsiniz. Hamilelik testi yaptırmadan önce ilk yapmanız gereken şey ise erken gebelik belirtilerinin sizde olup olmadığını kontrol etmeniz. Erken gebelik belirtileri arasında mide bulantısı, vücut ısısı artışı ve göğüslerde hassasiyet olması yer alıyor.

Adet Olacakmış Gibi Ağrı Nedenleri

Adet olacakmış gibi ağrı gören kadınlar bazen farklı hastalıklara sahip oldukları halde farketmiyor olabilirler bunun için aşağıdaki nedenleri iyice kontrol etip doktora başvurmalısınız.

  1. Yerleşme ağrısı
  2. Yuvarlak bağ ağrısı
  3. İdrar yolu enfeksiyonu

 

TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here