Ateş Ölçme Yöntemi İle Hamile Kalmak

0
1117
Ateş Ölçme Yöntemiyle Hamile Kalmak

Sevgili okuyucularımız bugün sizlere ateş ölçme yöntemiyle hamile kalmak, ateş ölçme yöntemleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Aynı zamanda ateş ölçme yöntemiyle hamile kalanlar hakkında bahsedeceğiz. Yumurtlama (Ovulasyon) testi için linke tıklayın.

Ateş Ölçme Yöntemiyle Hamile Kalmak

Bu yöntem sabah uyandığınızda ayağa kalmadan termometre ile ölçülür. Termometreyi dilinizin altına koymalısınız ve ateşinizi ölçmelisiniz. Ateş raporlarına göre yumurtlama gününüzü belirleyebilir ve adet derecenizi öğrenebilirsiniz. Yumurtlama gününden bir gün önce ateşiniz de  0.2 derecelik bir düşüş meydana gelecektir. Bu, ertesi günün yumurtlama günü olduğunun belirtisidir. Ateşin düştüğü gece ilişkiye devam etmelisiniz çünkü yumurta çatlamışsa spermle buluşması daha kolay olabilmektedir. Bu durumda hamile kalma ihtimalini dahada kuvvetlendirir.

Yumurtladığımızı anlamak için ateş düşüşünden ertesi gün ateşimiz hızla yükselip yükselmediğine bakarız. Bunu daha iyi anlamak için şöyle bir örnek gösterelim.

Mesela adet dereceniz 35.5 derecedir. Eğer adete gireceksen vücut ısın düşüklük gösterir. Eğer ısı düşmeyip artış gösteriyorsa ve bu durum sürekli devam ediyorsa yüksek ihtimalle hamilesiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here