Beta HCG Değeri Kaç Olmalı?

0
1802
Beta HCG Nedir? Beta HCG Değeri Kaç Olmalı?

Beta HCG değeri kaç olmalı diye merak ediyorsanız yazımızı sonuna kadar okuyun. Beta HCG nedir adlı konumuzdan Beta HCG hakkında bilgi alabilirsiniz.

Beta HCG Değeri Kaç Olmalı?

Hamile kalmak isteyen kadınlar gerekli işlemleri yaptıktan 10-14 gün sonra gebe kalmayı beklerler. Bazı kadınlarda erken gebelik belirtileri olurken bazılarında olmaz. Genellikle test yapmakta acele eden kadınlar bu belirtilerin olmadığı kadınlardır. Hamilelik testleri için birçok test vardır. Evde yapılan basit testler ve idrar kan testleri. Hamileliğin başlangıcında yapılan kan testinde bakılan hormonun adı Beta HCG dir. Eğer gebe kalmış iseniz Beta HCG hormonunuz normalden daha yüksek seviyelere çıkacaktır. Gebelik testlerinin en güvenilir ve hızlı sonuç verdiği kan testi aslında Beta HCG hormonunun yükselip yükselmediğine bakmaktır.

Beta HCG değeri kaç olmalı? Sorumuza gelecek olursak, öncelikle şunu bilmeliyiz. Hamile olmayan bir kadının normal şartlardaki Beta HCG değeri 0-10 mIU/ml değerindedir. Gebe olan bir kadının Beta HCG değeri ise 5 mIU/ml değerinin üzerinde olmalıdır. Bu değerin altında ise gebelik söz konusu değildir. Yumurtada döllenme gerçekleştiğinden 8 gün sonra yükselmeye başlar.

TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here