Beyaz Akıntı Hamilelik Belirtisi Mi?

0
1331
Beyaz Akıntı Hamilelik Belirtisi Mi

Beyaz akıntı hamilelik belirtisi mi? Hamilelik belirtileri akıntı ne renk olur? Byeaz kremsi akıntı gebelik belirtisi midir? Gibi soruların cevabını merak ediyorsanız yazımızı sonuna kadar okuyun. İlişki sonrası akıntı hamilelik belirtisi midir? adlı makalemizi de okuyabilirsiniz.

Sevgili okuyucularımız bugün kadında olan beyaz akıntı konusundan bahsedeceğiz. Beyaz akıntı gelip gelmemesi hamilelikle ne alakası acaba hamile miyim? Diye sizi düşündürebilir. Kadınlarda beyaz vajinal akıntılar görülebilir. Bu beyaz akıntılar kadınlar için normaldir. Kadınların adet döneminden beri başlayan bu akıntılar her yaşta görülebilir fakat bu tür akıntıların başladığı dönem ergenlik dönemidir.

Beyaz akıntı renkten renge ve sıklıktan azlığa göre değişebilir. Bu beyaz akıntılar bazen süt rengi olduğu gibi tam beyaz halinde de görülebilir bazende şeffaf akıntı halinde ortaya çıkar. Böyle bir akıntı gördüğünüz zaman telaş yapmayıp sabırlı olmanız gereklidir. Çünkü bazı kadınlar bu akıntıların bir hastalıktan meydana geldiğini düşünmektedirler. Beyaz akıntıların hastalıkla bir ilgisi yoktur.

Beyaz akıntı hamileliğin ilk günlerinde daha da sık olarak karşınıza çıkar. Bu yüzden beyaz akıntılar hamilelik belirtisi olarak gösterilebilir. Ama bu sizde kesinlikle bir hastalık olmadığı anlamına gelmez biz okuyucularımıza hemen hemen her yazımızda başlarına gelen olayları ve vücutlarındaki farklı durumları fark etmelerinde doktora başvurmalarını tavsiye ederiz.

Beyaz Akıntı durumunun tehlikeli olduğu durumlar nelerdir? Diye merak eden okuyucularımıza liste halinde aşağıya sıraladık.

  1. Vajinal akıntının rengi koyu renklerde ise tehlikeli olabilir. Mesela sarı, kırmızı gibi.
  2. Kötü kokular geliyorsa tehlikeli olabilir.
  3. Kaşıntı yapıyorsa tehlikeli olabilir.
  4. Ağrı yapıyorsa tehlikeli olabilir.

Bu tür şeyler yaşıyorsanız doktora gitmekte fayda var. Ama genel olarak beyaz akıntı hamilelik belirtisi mi? Beyaz akıntı gebelik belirtisi mi? Diye sorularınızın cevabı kesin olmamakla birlikte yüksek ihtimal hamilesiniz olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here