Doğum Kontrol Hapı Ne Zaman Korumaya Başlar

0
1916
doğum kontrol hapı ne zaman korumaya başlar

Hamilelik istemeyen kadınlar doğum kontrol haplarına başvururlar. Adından da anlaşıldığı gibi doğum kontrol hapları hamileliğinizi kontrol etmeye yarar. Doğum kontrol hapları kesinlikle doktor kontrolüyle alınmalı ve dozlarına dikkat edilmelidir. Her doğum kontrol hapına güvenmemeli ve bilinen markalar tercih edilmelidir. Artık doğum kontrol hapının ne zaman korumaya başladığını öğrenebiliriz.

Doğum kontrol hapı ne zaman korumaya başlar? Diye soracak olursanız öncelikle doğum kontrol hapının ne zaman kullanacağınızdan bahsedelim. Doğum kontrol hapı adetinizin ilk gününden itibaren her gün düzenli olarak kullanılması tavsiye edilir. Her hangi bir saatte kullanabilirsiniz fakat daha iyi sonuç almak istiyorsanız her gün aynı saatte almaya özen gösteriniz.

Doğum Kontrol Hapı Ne Zaman Korumaya Başlar?

Doğum kontrol haplarının paket halinde satıldığı miktar 21 adettir. Bu markadan markaya göre değişiklik gösterebilir ama normal bir doğum kontrol hapının ortalama adeti 21’dir. Doğum kontrol haplarının ilişkiden 72 saat içinde alınması gerekir.

Doğum kontrol hapına başlanıldığında en çok dikkat edilmesi gereken durum ilk kutuyu bitirdikten sonra ikinci kutuya başlamadan 1 hafta ara verilmesidir. Sonuç olarak doğum kontrol hapı ne zaman korumaya başlar sorusunun cevabı adet başlangıcının 1. gününden itibaren korumaya başlar olacaktır.

TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here