Gebelik Testi İkinci Çizgi Silik Çıkarsa Ne Anlama Gelir?

0
2882
Gebelik Testi İkinci Çizgi Silik Çıkarsa

Gebelik testi ikinci çizgi silik çıkarsa ne anlama gelir? Hamilelik testi ikinci çizgi beyaz, açık pembe, yatay, silik çıkarsa ve kırmızı çıkması ne anlama gelir? Bu soruların cevabını makalemizde vermeye çalışacağız. Erken gebelik belirtileri için tıklayınız.

Hamilelik için çeşitli testler vardır. Bunlardan bazıları erkenden teşhis edilebilir bazıları da hemen tespit edilemeyebilir. Erken gebelik belirtileri arasında en kuvvetli ihtimaller vücut ısısı artması, göğüs hassasiyeti ve mide bulantısıdır. Erken hamilelik belirtileri yoksa sıra artık gebelik testlerine gelmiş demektir.

Çeşitli hamilelik testleri vardır. Bunlardan en yaygınları kan testi ve idrar testidir. Kan testi yapmak için hastanelere başvurabilirsiniz. Eczanelerde bulunan idrar testleri ise evde hamilelik testi yapmanıza yarayan gebelik testleridir.

İdrar İle Gebelik Testinde İkinci Çizgi Silik Çıkarsa

Gebelikte şüpheleniyor ve adetiniz gecikti ise idrar testi yapabilirsiniz. Eczaneden aldığınız idrar testinde iki tane çizgi vardır. Eğer bu çizgilerden bir tanesi belli oluyorsa sonucunuz negatif yani hamile değilsiniz demektir. İkisi birden belli oluyorsa sonuç pozitif hamile kalmışsınız demektir. Asıl konumuz olan ikinci çizginin silik olarak çıkması yüksek ihtimalle hamile olduğunuz anlamına gelir fakat kesin bir sonuç değildir. Size önerimiz yeni bir test yaptırmanız olacaktır.

Gebelik testinde ikinci çizginin silik çıkması bu anlama geliyor. Hamilelikten şüpheleniyorsanız en güvenilir ve hızlı test kan testidir. Bunun için Beta HCG testi yaptırabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here