Gebelik Testi Negatif Çıkıp Hamile Kalanlar Var Mıdır?

0
1396
Gebelik Testi Negatif Çıkıp Hamile Kalanlar

Gebelik testi negatif çıkıp hamile olanlar elbette oluyor. Bu yazımızda hamilelik testi negatif çıkıp hamile kalanlar hakkında kısa bir açıklama yapacağız. Gebelik testi negatif çıkmasına rağmen adet gecikmesi yaşayan kadınlara bilgi vereceğiz.

Hamilelik için uğraştınız ve gerekli aşamaları geçtiniz. Artık gebe kalmayı bekliyorsunuz ama testiniz negatif çıktıysa biraz sabretmeniz gerekiyor. Çünkü bazen gebelik testlerinde sonuç gerçek olmayabiliyor. Bazı kadınlar gebe oldukları halde yanlış sonuç veren testler yüzünden hamileliğini fark edemiyorlar.

Kullandığınız ilaçlar veya sizde bulunan bir hastalık sebebiyle bazen hamilelik testleri kesin sonuç vermeyebilir. Bu hamile olmadığınız anlamına gelmez yapmanız gereken biraz sabretmek ve 10 gün sonra tekrar test yaptırmak. Bir kadının adet günü geciktiyse ve bir hastalığı yoksa yüksek ihtimalle gebe kalmış demektir. Fakat kan testi yaptırıp sonucu negatif görmek nadir bir durumdur. Böyle bir durumla karşılaşırsanız öncelikle erken gebelik belirtileri konumuzu dikkatle okumanız gereklidir.

Erken Gebelik Belirtileri

  1. Vücut ısısında artış
  2. Mide bulantısı
  3. Aşırı duygusallık
  4. Göğüslerde hassasiyet

Özetleyecek olursak bazı kadınlarda testler kesin sonuç vermeyebiliyor. Ve Hamilelik testi negatif çıkıp hamile kalanlar olduğunu forumlarda yapılan paylaşımlardan görebiliyoruz. Yukarıda verdiğim linkteki erken hamilelik belirtileri konusu ile test sonucunuz negatif çıkmasına rağmen hamile olup olmadığınızı erkenden tespit edebilirsiniz.

TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here