Hamile Kalmak İçin Ne Yapmalıyım?

0
1180
Hamile Kalmak İçin Ne Yapmalıyım?

Hamile kalmak için ne yapmalıyım? Nasıl hamile kalınır? ve Hamile kalmak için ne yapılır? Kolay hamile kalma yolları Gibi sorularınızın cevabını makalemizde vermeye çalışacağız. Hemen hemen her kadın anne olmak ister ve gebe kalmak ister. Bu yazımızda sizlere hamile kalmak için pozisyonlar ve hamilelik belirtileri gibi konular hakkında da bilgiler vereceğiz.

Hamile Kalmak İçin Ne Yapmalıyım?

Her kadının hayalidir evlenip yuva sahibi olup çocuk yapmak. Bunu istemiyorum diyen çok az kadına rastlarız. Ama hamile kalmak ve bir bebeğe sahip olmak için yapmamız gereken bazı olaylar ve dikkat etmemiz gereken hususlar vardır. Hamile kalmak için yapılması gerekenler ve hamilelik belirtileri gibi önemli konuları birazdan detaylıca açıklayacağız. Acemilik veya bazı hastalıklar hamile kalmanıza engel olabiliyor bunun için sürekli araştırma halinde olup gebe kalmanın püf noktaları hakkında bilgi toplamanız gerekiyor. Eğer bunu yapamıyorsanız her hangi bir doktora gidip bilgi alabilir gerekirse tedavi olabilirsiniz. Günümüzde çoğu çift bu tür problemlerle karşı karşıyadır. Bu çiftlerinde çoğu bilgisizlik ve yanlış hamlelerden dolayı gebe kalamazlar.

Her denemede gebelik meydana gelmeyebilir. Bu yüzden çok sabırsız davranmayıp kendinizi sıkmamanız gerekir aksi takdirde psikolojik sorunlarınız meydana gelebilir. Çok fazla ilişkiye girmek hemen hamile kalacağınız anlamına gelmez bu yanlıştan kaçınmalısınız. Çok fazla ilişkiye girmek yerine bilinçli olarak ilişkiye girmeniz gebe kalmanızı kolaylaştıracaktır.

Kolay Hamile Kalma Yolları

  1. Adet düzeninizi kontrol etmeniz gereklidir. İlişkiyi yumurtlama dönemlerine getirmeniz gereklidir. Yumurtlama dönemleri kadınların gebe kalmaya en yatkın dönemleridir. Ovulasyon (Yumurtlama) testi nedir? konumuzu okumak için linke tıklayın.
  2. Kötü alışkanlıklardan vazgeçin, sigara ve alkol spermlere ve kadının yumurtalığına zarar verir. Özellikle eşiniz sigara içiyorsa eşinizdeki milyonlarca sperm her geçen gün ölüyor demektir. En azından yapmak istediğiniz çocuk sayısına erişinceye kadar kocanıza sigarayı bırakması gerektiğini söyleyin ve bıraktırın.
  3. Eşinizin pantolonu dar olmamalıdır. Dar pantolonlar erkeğin cinsel organına baskı yaptıkları için zarar verebilir ve bu durum spermleri de etkileyebilir.
  4. Sabah uyanınca ilişkiye girmek hamileyi kolaylaştırabilir.
  5. Sürekli ilişkiye girmeyin. Sürekli ilişki sonucunda eğer ilk denemelerde gebe kalamıyorsanız diğer denemelerde gebe kalmanız daha zorlaşacaktır. Çünkü erkek sürekli ilişki halinde bulunursa spermleri azalacaktır. Çok sık ilişkiye girmekten vazgeçin.
  6. Düzenli bir hayat sürün. Yani düzenli beslenme ve düzenli bir uyku hali geçirin. Düzensiz uyku ve beslenme gebe kalmanızı önlüyor olabilir. En azından bu dönem boyunca hayatınızı düzene sokmayı deneyin.
  7. Gebe kalmak için acele edin. Çünkü Kadınların en doğurgan olduğu zamanlar 20-30 yaş aralığıdır. Yaş büyüdükçe gebelik ihtimali azalır.

Tüm bunları denedikten sonra bilinçli ve düzenli ilişkiye devam ettiğiniz halde hamile kalamıyorsanız mutlaka bir doktora başvurmalısınız. Bazı insanlarda bulunan hastalıklardan dolayı gebelik durumu olmayabiliyor. Eğer bir hastalığınız varsa tüp bebek gibi tedavi yöntemlerini kullanabilirsiniz. Eğer yumurtlama sorununuz varsa klomen tedavisi nedir? konumuzu okuyup bilgi alabilirsiniz. Şunu da unutmayın hamilelik hemen anlaşılamayabilir çok aceleci davranıp kendinizi sıkıntıya sokuyor da olabilirsiniz. Sizin için ilk önerimiz erken gebelik belirtileri adlı makalemiz okuyup bu belirtilerin olup olmadığını kontrol etmeniz. Eğer sonuç alamazsanız kan testi yani Beta HCG nedir? konumuza göz atabilirsiniz. Hamile kalmak için ne yapmalıyım? gibi soruların cevabını vermeye çalıştık. İnşAllah sizde hamile kalabilirsiniz.

TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here