Hamilelik Adet Gecikmesinden Kaç Gün Sonra Belli Olur?

0
3274
Hamilelik Adet Gecikmesinden Kaç Gün Sonra Belli Olur

Hamilelik adet gecikmesinden kaç gün sonra belli olur diye merak eden kadınlar için güzel bir makale hazırladık. Burada erken gebelik belirtileri var.

Hamile kalmak için belirli bir süre geçmesi gerekir. Bu süre boyunca ilişkiye devam edilir. Siklus, adetin birinci gününden diğer yaşanacak olan adetin arasındaki süreye verilen isimdir. Hamile kalmak isteyen bayanlar ilk olarak adet gününü takip etmeleri gerekir. Eğer adet gününde bir gecikme yaşandıysa yüksek ihtimalle hamilelik süreci başlıyor demektir.

Eğer hamilelik için uğraşılıyor ve adet gecikmesi yaşanıyorsa anne adayının ilk yapacağı şey bir eczaneye gidip idrar testi için malzeme almalıdır ve rahatlıkla evde hamilelik testi yapabilir. İdrar testi yapmak kolay ve her kadının evde tek başına yapabileceği etkili bir testtir. Şunuda unutmayalım idrar testlerinin çoğu doğru bilgi verirken arada yanılmalarda olabiliyor bunun için eğer idrar testinden sonuç alınamazsa kan testi yapılması daha kesin sonucu verir.

Hamile kalmak isteyen kadınlarda düzenli adet gözlemleniyorsa yumurtlama dönemi adet döngülerinin 14. gününü takip etmeleri gereklidir. 14. günde ilişki yaşayan kadınların gebe kalma ihtimali daha yüksektir.

Yapılan testler adet gecikmesinden sonra yapılır çünkü idrar testi ve kan testi adet gecikmesinden 1 ay sonra sonuç verir. Hamilelik adet gecikmesinden kaç gün sonra belli olur sorusunun cevabı budur.

TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here