Hamilelik Belirtileri Nelerdir Ne Zaman Başlar?

0
1062
hamilelik belirtileri nelerdir ne zaman başlar

Hamilelik belirtileri nelerdir ne zaman başlar diye merak eden okuyucularımıza gebeliğin ilk belirtileri ve ilk haftalarda hamilelik nasıl anlaşılır hakkında bilgiler vereceğiz.

Her kadın anne olmayı ister ve bunun için gerekli çalışmalar yapar. Diğer blogların bu konuda yazdıkları yazıların altlarında gördüğüm yorumlar beni derinden etkiledi. Hamile kalmak için evlenmek gerekiyor diye yazan blogların yorumlarında gördüğüm “insanların özel hayatı hakkında yorum yapmak sizemi düştü?”,”hamile olmak için evlenmek mi gereklidir?” diye saçma sapan yorum yazan insanlar var ve ben bu yazımda HAMİLE KALMAK İÇİN EVLENMEK gereklidir aksi takdirde dünyaya gelen çocuk bir günah sonucunda dünyaya gelmiştir diye BAĞIRIYORUM arkadaşlar. Bunu kabul etmeyenler siteyi terk edebilirler.

Eşinizle cinsel ilişkiye girdiyseniz hamile kalmanız muhtemeldir ama eğer kısırlık veya başka bir hastalığınız varsa bu durum biraz daha zorlaşabilir. Farklı bir problemi olan kadınlar canlarını sıkmasın artık hamile kalmak için gelişen sağlık teknolojileri sayesinde ve bazı tedavi yöntemleri ile gebe kalmak kolay hale gelebiliyor. Bu tedavilerin başında tüp bebek tedavisi geliyor. İnşAllah sizde hayırlı bir evlat dünyaya getirirsiniz deyip hamilelik belirtilerine geçiyoruz.

Hamilelik Belirtileri

Adet Gecikmesi

En erken gebelik belirtisi olan adet gecikmesi yaşanıyorsa muhtemelen hamilesiniz demektir.

Vücut Isısında Artış

Hamile olan kadınların vücut ısıları normal zamana göre daha da artış gösterir ve sanki ateşli hastalık geçiriyormuş gibi veya daralmalar hissedilir.

Göğüs Hassasiyeti

En ufak bir dokunmada bile göğüsleriniz acıyabilir. Korkmayın bu hamilelik belirtisidir.

Aşırı Duygusallık

Duyguları aşırı yaşama hamile olduğunuzu gösterebilir. Hamile kadınlar normal kadınlardan daha duygusal olurlar.

Hamilelik belirtileri bunlardır. Hamilelik belirtileri genellikle ilişkiden 10 gün sonra ortaya çıkmaya başlar ama bazı kadınlarda daha erken veya daha geç belirtilerde olabilir. Eğer kendinizi hamile hissediyorsanız ve hamilelik belirtilerinden bir kaçı var ise hemen bir hamilelik testi yaptırmalısınız.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here