Hamilelik

Hamilelik Dönemlerinde Cinsel İlişki Yaşanır mı?

Hamilelik dönemlerinde çiftlerin en çok merak ettiği soru; hamilelik dönemlerinde cinsel ilişki ne zaman bırakılmalı olmaktadır. Bu soruya karşılık uzmanlar hamilelik dönemlerinde çiftlerin cinsel ilişki yaşayabileceklerini söylüyorlar. Ancak bu cinsel birliktelik bazı kurallar ve özel durumlar içermektedir. Bu durumlar ise düzenli olarak devam edeceğiniz uzman tarafından bildirilecektir.
Hamilelik dönemlerinde düşük yapma riski varsa, erken doğum söz konusu ise, düzensiz şekilde kanamalar oluyor veya enfeksiyon kapma riski varsa cinsel ilişki sınırlandırılmaktadır. Fakat hamilelik dönemlerinde cinsel ilişki normal seyrinde yaşanabilir. Son yıllarda var olan bir kanı ise hamilelik dönemlerindeki cinsel ilişkinin doğumun gerçekleşmesini kolaylaştırdığını da söylemektedir. Hatta zamanı geldiği halde doğum gerçekleşmiyorsa cinsel ilişki doğumu sürecini hızlandıracaktır.

Hamilelikte Cinsellik Ne Zaman Bırakılmalı?

Buradan hareketle hamilelik dönemlerinde cinsel ilişki yaşanmasının gayet normal bir durum olduğu anlaşılmalıdır. Çünkü birçok çift hamilelik dönemlerinde kendilerini kısıtlamaktadır. Uzman kontrolünde ve önerileri ile cinsel ilişki yaşanabilmektedir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bazı özel durumlar da bulunmaktadır. Bunlar da cinsel ilişki sırasında vücudun duruşu olmaktadır. Bu aşamada karna baskı uygulayacak duruşlardan kaçınılmalı ve en rahat duruşlar tercih edilmelidir.

Hamilelikte Cinsel İlişki
İnternet üzerinde yapılan hamilelik dönemlerinde cinsel ilişki etiketleri gösteriyor ki birçok insanın bu konuyu araştırmak istemesidir. Ancak hamilelik dönemleri çok özel zamanları içermektedir. Kişiden kişiye değişecek durumlar içermektedir. Genel bilgiler yerine daha özel bilgiler edinmeye çalışın. Bu da ancak uzman kontrolünde gerçekleşecektir. Hamilelik döneminiz boyunca hem kendi sağlığınız hem de bebeğin sağlığı için sürekli olarak uzman kontrolü gerekir. Bu aynı zamanda çiftlerin cinsel hayatları için de gerekli bir durum oluşturacaktır. Bu sayede bilinçli bir şekilde hamilelik süreçleri tamamlanmış olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir