Hamilelik Testi Adet Gecikmesinden Kaç Gün Sonra Yapılır?

0
1368
Hamilelik Testi Adet Gecikmesinden Kaç Gün Sonra Yapılır

Hamilelik testi adet gecikmesinden kaç gün sonra yapılır? Adet gecikmesinden hemen sonra hamilelik testinde belli olur mu? Gibi sorularınızın cevabını almak için yazımızı sonuna kadar okuyun.

Hamilelik testi, hamile kalmak isteyen kadınların cinsel ilişkiye girdikten sonra gebe olup olmadığını bilmeleri için yapılan testtir. Hamilelik testleri arasında en yaygınları idrar ve kan testidir. Bunların dışında test yapmadan da hamilelik anlaşılabilir. Test yapmadan anlaşılan hamileliklerde erken gebelik belirtileri görülür. Ama bazı kadınlarda bu belirtiler gözlemlenmeyebilir bunun için çoğu kadın hemen test yaptırmak ister.

Hamilelik testi adet gecikmesinden hemen sonra yapılabilir ama 2 gün gecikmesiyle yapılması önerilir. Adet gecikmesinden önce fark etmeniz bazı durumlar vardır. Bunlar vücudunuzda olan çeşitli olaylardır. erken gebelik belirtileri adlı konumuzda da belirttiğimiz gibi erken hamilelik belirtilerinden olan vücut ısısı artışı, mide bulantısı, göğüs hassasiyeti gibi durumlar yaşıyorsanız hemen hamilelik testi yaptırmanız gereklidir.

Hamilelik testleri arasında en güvenilir ve hızlı sonuç alacağınız test kan testi olacaktır. Beta HCG konumuzu takip ederseniz Beta HCG testi nedir ve değeri kaç olmalı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Sonuç olarak hamilelik testi ne zaman doğru sonuç verir yada gebelik testi adet gecikmesinden kaç gün sonra yapılır? Diye merak ediyorsanız cevabımız hemen yapılabilir olacaktır.

TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here