Hamilelik Testi Ne Zaman Yapılır?

0
1168

Hamilelik testi ne zaman yapılır? Acaba hamile miyim? Hamilelik testi nasıl yapılır? Gibi soruların cevabını merak ediyorsanız yazımızı sonuna kadar okuyun.

Hamilelik genellikle her bayanın istediği bir olaydır. Kadınlar eşleriyle korunmasız bir şekilde ilişkiye girdikten sonra hamile kalmayı bekleyebilirler. Fakat bazı kadınlar kolay bir şekilde hamile kalabildikleri gibi bazı kadınlar kolaylıkla hamile kalamayabilirler. Yazımıza başlamadın önce kolay hamile kalmak isteyen kadınların cinsel ilişkiyi yumurtlama günlerine getirmesi gerektiğini belirtmek isteriz. Yumurtlama günü hakkında bilgisi olmayan kadınların ve yumurtlama dönemi ne zamandır diye sora kadınlar içinde linkteki konuyu takip etmelerini öneririz.

Hamilelik testi yapmak için öncelikle yukarıdaki bahsettiğimiz cinsel ilişkilerin olması gerekiyor. Bu aşamalar geçildiğinde artık sıra erken hamilelik belirtileri nelerdir onları bilmekten geçiyor. Eğer erken hamilelik belirtilerinden birisi yoksa artık sıra hamilelik testi yapmaya geliyor. Hamilelik testi yaptırmadan bilmemiz gereken erken belirtileri nelerdir?

Erken Gebelik Belirtileri

  • Mide bulantısı
  • Göğüslerde hassasiyet
  • Vücut ısısı artması
  • Aşırı duygusallık
  • Sık sık idrara çıkmak

Bu belirtiler hamilelik testinden önce oluyorsa mutlaka hemen gebelik testi yapılmalıdır. Kan ve idrar testlerinden önce evde karbonatla hamilelik testi ve limonla hamilelik testi yapabilirsiniz.

Hamilelik Testi Ne Zaman Yapılır

Hamilelik Testi Ne Zaman Yapılır?

Eğer bu belirtiler varsa hatta evde yapılan hamilelik testlerinden de olumlu sonuçlar aldıysanız yinede kan veya idrar testi yaptırıp sonuçtan emin olmalısınız. Çünkü kan testi veya idrar testi diğer hamilelik testlerinden daha garantili bir yöntemdir.

Hamilelik testi ne zaman yapılır? Diye soran okuyucularımızın çoğu sabırsız oldukları için hamilelik testini ilişkiden 3-5 gün sonra yapıyor ve gebe oldukları halde olumsuz sonuçlar alıyorlar. Halbuki gebelik ilişkiden 14 gün gün sonra sonuç veriyor. Sonuç olarak hamilelik testi ne zaman yapılır sorusuna vereceğimiz cevap erken hamilelik belirtileri yaşadıktan ve ilişkiden 14 gün sonra yapılabilir şeklinde oluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here