Hamilelik

Hamilelikte Bulantı Hangi Dönemde Başlar?

Hamilelikte beslenme çok önemli bir durum oluşturmaktadır. Hamilelik dönemlerinde normal dönemlerden daha farklı şekilde beslenilmeli ve hem annenin hem de bebeğin en iyi şekilde beslenmesi için tüm vitamin içeriklerinin alınması gerekir. Hamilelik döneminde beslenme aşamalarında vücudun yağ çözücü vitaminleri de alması gerekmektedir. Bu yüzden de dışarıdan üzerine yağ gezdirilmiş veya yoğurt eklenmiş olan çiğ sebzelerin de yenmesi gerekmektedir. Hamilelik dönemlerinde kesinlikle iyotlu tuz kullanılmalı ve bu sayede de mineraller bebeğe en iyi şekilde aktarılmalıdır. Tatlılar, kızartmalar ve pastalar ise yasaklanmasa bile gerektiği ölçüde tüketilmelidir.

Hamilelikte en çok rahatsız olunan durumların başında kusma ve bulantı sorunları gelmektedir. Anne adayları da gebelikte bulantı ne zaman başlar ve nasıl önlenir gibi bir soru sormaktadır. Yazımızın içeriğinde bu sorunun cevabını arayacağız.

Hamilelikte Bulantı

Hamilelikte Bulantıyı Geçirme Yollar Nelerdir?

Hamilelik dönemlerinde özellikle de sabahları mide bulantısı ve öğürmeler çok sık rastlanır. Bu süreçte kokuya karşı hassasiyetin artması ve bir süre sonra da her şeyden mide bulantısı hissi yaşanması sorunları başlamaktadır. Özellikle de hamileliğin ilk üç ayında mide bulantısı ve kusmalar oldukça fazla görülmektedir. Bu yüzden dolayı da sabah uyandığınız anda nane yaprakları ile hazırlanmış olan bir bardak su içmeniz tüm gün bulantı olmasını engelleyecek ve midenizi rahatlatacaktır. Aynı zamanda sabahları nane limon karışımı içmek veya soda ile güne başlamak da bulantı ve kusma durumlarını hafifletecektir.

Ayran ve soda karışımı da midenizi rahatlatacak karışımlardan olmaktadır. Hamilelikte bulantıya iyi gelen içecekler listesinde bulunan ayran ve soda karışımı her sabah aç karna içildiğinde bulantıya iyi gelecek ve aynı zamanda yararlı bir içerikte sunacaktır. Kanı temizleyecek ve midenin daha iyi çalışmasını sağlayacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir