Hamilelikte Cinsel İlişki Ne Zaman Bırakılmalı?

0
1196
hamilelikte cinsel ilişki ne zaman bırakılmalı

Hamilelikte cinsel ilişki ne zaman bırakılmalı? Hamilelikte cinsel ilişki haftada kaç kez olmalı gibi sorularınızın cevabını yazımızda vermeden önce hamilelikte cinsel ilişki sıklığı adlı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

Hamilelikte cinsel ilişki ne zaman bırakılır diye sormadan önce hamilelikte cinsel ilişki sakıncalı mıdır sorusunun cevabını vermek gerekir. Hamilelikte cinsel ilişkiye girmek bazı kadınlar için sakıncalı olmayıp bazıları içinde sakıncalı olabilir. Daha çok yerleşme kanaması görülen kadınlarda ilişkiye girmek sakıncalı olabilir.

Düşük yapan yada erken doğum bekleyen kadınlarda cinsel ilişki sakıncalı olabilir ve bebeğe zarar verebilir. Hamilelikte bilinçsiz yapılan cinsel ilişkinin özellikle bebeğe çok zararı olabilir.

hamilelikte cinsel ilişki ne zaman bırakılır

Hamilelikte Cinsel İlişki Ne Zaman Bırakılmalı?

Bu sorunun cevabını vermeden önce hamilelikte cinsel ilişki pozisyonları adlı konumuzu okuyarak daha rahat ilişki yaşayabilirsiniz.

Hamilelikte cinsel ilişki gebeliğin son 4 haftasında bırakılmalıdır. Tabi ki bu durum normal şartlar altında olan hamilelikler için söz konusudur. Ama sitemiz olarak sizlere tavsiyemiz hamileliğin son 8 haftasında cinsel ilişkiyi bırakmalı ve bebek dünyaya gelene kadar sabretmeniz olacaktır.

TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here