Hamilelikte Cinsel İlişki Pozisyonları (Resimli)

0
1383
hamilelikte cinsel ilişki pozisyonları

Hamilelikte cinsel ilişki pozisyonları nelerdir? Gebelikte cinsel ilişki pozisyonları hakkında bilgileri vereceğiz ve hangi pozisyonların hamileliğe zararı olmadığını anlatacağız.

En konforlu pozisyon hangisi?

Hamilelikte cinsel ilişki git gide büyüyen karnınız yüzünden problem olabilir. Önceki konumuzda hamilelikte cinsel ilişkide içine boşanılır mı diye anlattık. Şimdi ise gebelikte en rahat cinsel ilişki pozisyonlarını listeleyeceğiz. İlk resim en rahat cinsel ilişki pozisyonudur.

hamilelikte cinsel ilişki pozisyonu
Kaynak: https://www.babycenter.com

Kadının üstte olduğu pozisyon

Bu pozisyonu hamilelik boyunca kullanabilirsiniz. Eşinizin üzerinde iken bacaklarını tutarak kendinizi yukarıya doğru itin. Böylelikle kocanızın üzerine fazla baskı yapmamış olacaksınız.

gebelikte cinsel ilişki pozisyonları
Kaynak: https://www.babycenter.com

Sandalyede

Sağlam bir sandalyeye eşinizi oturttuktan sonra onun üzerine çıkabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken durum sandalyenin sağlamlığı ve sandalyenin bir duvara yada başka bir yere sağlam olarak monteli olması.

hamilelikte cinsel ilişki
Kaynak: https://www.babycenter.com

Yan yana erkek arkada

Hamilelik ilerledikçe bu pozisyon en rahat hamilelikte cinsel ilişki pozisyonu olacaktır. Kadının önde erkeğin arkada olduğu pozisyon sayesinde karnınıza her hangi bir yerden baskı gelmeyecektir.

hamilelik cinsel ilişki pozisyonları
Kaynak: https://www.babycenter.com

Misyoner pozisyonu

Hamilelikte cinsel ilişki pozisyonları arasında rahat bir pozisyon olan misyoner pozisyonu ile karnınızı koruyabilirsiniz. Sırtınıza bir yastık koyup sırt üstü yatmanız gerekiyor. Böylelikle hamilelikte cinsel ilişki rahat bir şekilde gerçekleşebilir.

hamilelilte cinsel ilişki
Kaynak: https://www.babycenter.com

Yatak kenarında yapılan cinsel ilişki pozisyonu

Bu pozisyonda ise yatağın en ucuna geçmeniz gereklidir. Erkek ise yatağın dışında olmalıdır. Çok rahat olan bu pozisyon ile gebelikte cinsel ilişki yaşayabilirsiniz.

gebelikte cinsel ilişki pozisyonu
Kaynak: https://www.babycenter.com

Hamilelikte cinsel ilişki pozisyonları bunlardır.

Resimler: https://www.babycenter.com adresinden alınmıştır.

TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here