Hamilelikte Cinsel İlişki Sıklığı ve Sakıncalı Mıdır?

0
1169
gebelikte cinsel ilişki sıklığı

Hamilelikte cinsel ilişki sıklığı ve gebelikte sık ilişkiye girmek sakıncalı mıdır? Gibi sorularınızın cevabını vereceğiz. Gebelikte ne sıklıkta ilişkiye girilir?

Hamilelikte dikkat etmeniz gereken olaylardan biride cinsel ilişki sıklığıdır. Gebelikte cinsel ilişki nasıl olmalıdır diye merak eden okurlarımıza hamilelikte cinsel ilişki pozisyonları adlı yazımızı okumalarını tavsiye ederiz.

Hamilelikte cinsel ilişki sıklığı ne kadar olmalıdır?

Hamilelikte cinsel ilişki her hamilelik döneminde kadınların merak ettiği konulardan bir tanesi olmuştur. Bazı kadınlar hamilelik boyunca sıkıntı çekmeden cinsel ilişkiye girebildikleri gibi bazı kadınlarda da olan yerleşme kanaması yada farklı bir rahatsızlık yüzünden cinsel ilişki problem olmuştur.

hamilelikte cinsel ilişki sıklığı

Gebelikte cinsel ilişki sıklığı abartılmamalıdır. Hamilelik döneminde büyüyen karın bölgesine yapılan baskılar bebeğin sağlıksız olarak dünyaya gelmesini sağlayabilir. Eğer hamilelikte düşük yaşanmış veya erken doğum bekleniyorsa cinsel ilişki hemen bırakılmalıdır.

Hamilelikte Cinsel İlişkiye Girmek Sakıncalı Mıdır?

Hamilelikte cinsel ilişkiye girmek genel anlamda sakıncalı değildir. Fakat çeşitli hastalıklara sahip olan kadınlar ilişkiye girmeden önce doktora danışmalıdır ve eğer ilişkiye gireceklerse yukarıda verdiğimiz hamilelikte cinsel ilişki pozisyonlarını okuyarak en rahat pozisyonda cinsel ilişki yaşayabilirler.

hamilelikte cinsel ilişki haftada kaç kez olmalı

Hamilelikte cinsel ilişki gebeliğin 32. haftasına kadar düzenli bir şekilde sürdürülebilir. Fakat son 4 haftaya girilince bırakılmalıdır.

Hamilelikte Cinsel İlişki Haftada Kaç Kez Olmalı?

Hamilelikte cinsel ilişki sıklığı haftada ortalama 3 gün ile sınırlı olmalıdır. Fakat kendini iyi hisseden çiftler bunu 1 kez arttırarak haftada 4 kez cinsel ilişkiye girebilirler. Hamilelikte cinsel ilişkiye girmenin bebeğe sakıncası var mıdır diye soranlara ise cevabımız dikkatli olunulduğu takdirde hayır olacaktır.

TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here