Hamilelikte Cinsel İlişkide İçine Boşalınır Mı?

0
2752
gebelikte cinsel ilişkide içine boşanılır mı

Hamilelikte cinsel ilişkide içine boşalınır mı? Gebelikte cinsel ilişki nasıl olmalı gibi sorularınızı cevaplayacağız.

Hamilelik döneminde günlük yaşadığımız olaylardan bazıları sakıncalı olabiliyor. Hamilelikte cinsel ilişki ye girilir mi gibi kafa karıştıran sorularla karşı karşıya kalabilirsiniz. Gebelikte cinsel ilişkinin bazen sakıncalı olduğu gibi bazende tehlikesiz olduğu gözlemlenmiştir. Hamilelikte çeşitli kanamaları olan kadınlar cinsel ilişkiden uzak durmalıdırlar.

Hamilelikte cinsel ilişkide içine boşanılır mı

Hamilelikte Cinsel İlişkide İçine Boşalınır Mı?

Hamilelikte cinsel ilişki gebeliğin 32. haftasına kadar yapılabilir. Fakat kadında görülen yerleşme kanaması veya diğer riskli problemler yaşanıyorsa bu cinsel ilişki biraz askıya alınmalıdır. Hamilelikte cinsel ilişki yaşamadan önce bir doktora gidip problemlerinizi anlatmanız gerekmektedir. Böylece gebelikte cinsel ilişkiye girip girmemenizi doktor kontrolüyle yapabilirsiniz.

Hamilelikte İçine Boşalmak

Hamilelikte gebeliğin vermiş olduğu hislerden dolayı kadında cinsel isteksizlik yaşanabilir böyle durumlarda eşinizle bunu konuşmalı ve anlayışlı olmasını beklemeniz gereklidir. Cinsel ilişkiye dikkat etmezseniz bebeğin erken doğuma veya sağlıksız olarak dünyaya gelmesine sebep olabilirsiniz.

Sonuç olarak hamilelikte cinsel ilişkide içine boşalınır mı diye merak eden okuyucularımıza cevabımız 32. haftaya kadar kontrollü bir şekilde boşalınır olacaktır fakat bebek sağlığı için hamileliğin son 8 haftası geldiğinde içine boşalmak bebeğin enfeksiyon kapmasına sebep olabilir. Ama sitemiz olarak size tavsiyemiz hamilelikte cinsel ilişkiyi azaltmanız veya cinsel ilişki sırasında prezervatif kullanmanız olacaktır.

TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here