Hamilelik

Hamilelikte Kabızlık Tedavisi Nasıldır?

Hamilelik dönemlerinde bağırsak hareketlerinde azalma olduğu ve buna bağlı olarak da kabızlık sorunlarının yaşandığı artık kanıtlanmış gerçeklerden olmaktadır. Gebelik dönemlerinin özellikle de ilk 3 ayında meydana gelen bu kabızlık sorunları oldukça zorlayıcı ve rahatsızlık verici olabilmektedir. Gebelikte kabızlık sorunu her bayanın karşılaşacağı sorunlardan olmakla birlikte aynı zamanda tedavisi de çok kolay olan bir rahatsızlık olmaktadır.

Hamilelik dönemlerinde kabızlık sorunlarının meydana gelmesi durumunda özellikle tavsiye edilen akışkan şurup gibi bir ilaç önerilmektedir. Bu ilacın ismini verememekle birlikte genellikle tüm uzmanlar hamilelikte kabızlık tedavisi için bu ilacı önermektedir. Bu ilaç son derece etkili olmakla birlikte aynı zamanda anne ve bebeğin sağlığını da korumakta ve hiçbir şekilde bir yan etkisi bulunmamaktadır. Tamamen bağırsakları düzenleyen ve kabızlığı gideren bir yapıda bulunan ilaç tüm kabızlık dönemlerinde de kullanılabilmektedir.

Hamilelikte Kabızlık

Hamilelikte Kabızlık Giderici Çözümler

Hamilelikte dönemlerinde meydana gelen kabızlık sorunlarında kesinlikle eczaneden direkt ilaçlar almamalı ve kulaktan dolma bilgiler ile ilaçlar ve yöntemler uygulanmamalıdır. Tamamen uzman kontrolünde ve gözetiminde tüm ilaçlar kullanılmalıdır.
Hamilelik dönemlerinde oluşan kabızlık sorunlarında başvurulan yöntemlerden biri de bitki çaylarının içilmesidir. Mideyi ve bağırsak sistemlerini rahatlattığı söylenen bitki çaylarının içilmesi son derece yanlış bir hareket olacaktır. Çünkü hamilelik dönemlerinde içilecek olan bitki çayları düşük riski oluşturmaktadır. Bu yüzden dolayı da doktorunuza danışarak bu bitki çaylarından tüketmeniz en doğru yol olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir