Hamilelik

Hamilelikte Lazer Epilasyon Yapılır Mı?

İstenmeyen tüyler tüm kadınların problemidir. Ve artık bu istenmeyen kıllar gitgide sorun oluşturmaya başlıyor ve sizde lazer epilasyon yaptırmak istiyorsunuz fakat hamile olduğunuzdan dolayı bir takım sorularınız varsa bu yazımızı sonuna kadar okumanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Hamilelikte lazer epilasyon yapılır mı? diye merak edenler illaki olacaktır bizde bugün bu soruya yanıt vermeye çalışacağız. Hamileyken çıkan tüyleri öncelikle doğal yöntemlerle almanızı tavsiye ediyoruz.

Uzmanlar hamilelikte lazer epilasyon işlemini kesinlikle önermiyorlar ve bundan kaçınmanızı şiddetle söylüyorlar. Çünkü hamilelikte epilasyon size ve bebeğe çok zararlı olabilir. Bunun nedeni lazer ışınlarının vücudunuza kötü ışınların gelmesini sağlıyor. Siz hamileyken bebek içeride sizin özelliklerinizi alıyor yani yediğiniz besinden tutun içtiğiniz suya kadar sizden faydalanıyor. Hal böyle iken vücudunuza gelen kötü ışınlar derinize zarar vererek aslında bebeğinize de zarar verebilir.

Hamilelikte Lazer Epilasyon Yapılır Mı?
Hamilelikte Lazer Epilasyon Yapılır Mı?

Hamilelikte Lazer Epilasyon Yapılır Mı?

Amerikalı bilim adamlarına göre 1990 yılında yapılan araştırmalar sonucunda lazer epilasyonun hamile olmayan bir kadına uygulanması uygun bulunmuştur fakat hamile kadınlar için lazer epilasyon yapılması uygun bulunmamıştır.

 

Hamilelik süreci boyunca istenmeyen kılların alımı konusunda sizlere önereceğimiz şeyler permatik, epilasyon makinesi ve kıl döken jeller. Hamilelik sürecinde sadece bunlar ile epilasyon yapmanızı önemle öneriyoruz. Aksi takdirde hiç farkedemeyeceğiniz negatif sonuçlar alabilirsiniz.

Gebelikte Lazer Epilasyon Zararları

Hamilelikte lazer epilasyon zararları konusuna gelirsek çocuğunuza ve kendinize zararlı lazer ışınlarının etkisi pek fazla olacaktır çünkü bu ışınlar kötü ışınlardır. Kronomik sorunlara yol açacağı gibi kansorejen dalgalarda içeriyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir