Hamilelik

Hamilelikte Masajın Faydaları Nelerdir?

Hamilelik dönemlerinde vücut hem iç organlar açısından hem de kas yapısı açısından farklılık göstermektedir. Bu dönemlerde eklem ağrıları, kas ağrıları ve vücut ağrıları oldukça fazla olmaktadır. Özellikle de fazla hareket edilmediğinden dolayı şişkinlikler de çok fazla görülmektedir. İşte bu gibi tüm bedensel ağrıları ve diğer vücut yorgunluklarını masaj uygulamaları ile giderebilirsiniz.

Masaj insan hayatının her döneminde önemli olduğu gibi özellikle de hamilelikte masajın faydaları daha fazla olmaktadır. Hem annenin beden sağlığı hem de bebeğin daha iyi gelişmesi için gerekli olan masaj uygulamaları sadece bedensel bir rahatlama değil aynı zamanda hamilelik döneminin sıkıntısı ve stresini de azaltmak için oldukça etkili olacaktır.

Hamilelikte masaj uygulamaları olarak boyun masajı ve baş masajı en ideal masajlar olmaktadır. Vücudun tüm sinir noktaları ve rahatlama merkezleri bu noktalarda olmaktadır. Bu noktalar da belli bir kuvvet uygulandığında tüm beden rahatlayacağı gibi aynı zamanda kafa dinginliği de oluşacaktır.

Hamilelikte Masaj

Hamilelikte Ne Tarz Masajlar Uygulanır?

Boyun masajı olarak özellikle boynun arka kısmını parmaklarınız arasına alın ve sıkıca sıkarak bırakın. Birkaç kez bunu tekrarladıktan sonra boynunuzu dairesel hareketlerle çevirin ve sinirlerin iyice yumuşamasını sağlayın sonrasında ise fazla sıkmadan ve baskı uygulamadan hafif şekilde boynunuzu sıkıştırın ve bırakın.

Bir diğer hamilelikte rahatlatıcı masajlar ise baş masajları olmaktadır. Şakak bölümüne yapacağınız hareketler ve alın bölgesinde uygulayacağınız hareketler ile tüm sinir sisteminin kendini yenilemesini ve son derece de kaliteli bir yaşamsal standart sağlayacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir