Hamilelikte Üstüne Görme Nedir? Ağrı Yapar Mı?

0
997
Üstüne Görme Nedir?

Üstüne görme nedir? Hamilelikte üstüne görme belirtileri nelerdir? gibi soruların cevabını merak edip bize ulaştınız. Hamileyken üstüne görme ağrı yapar mı? Ve üstüne görme hakkında en detaylı bilgileri edinmek istiyorsanız mutlaka yazımızı sonuna kadar okuyun.

Üstüne Görmek Nedir?

Üstüne görmek, adet, regl, adet kanaması değildir. Bazı kadınlar bu durumu yanlış anlamaktadır. Üstüne gördüğü zaman bunu adet kanaması, regl başlangıcı gibi zannetmektedirler. Fakat durum böyle değildir. Üstüne görmek hamilelik başlangıcında oluşan gebeliğin rahimin içine yerleşmesinden kaynaklanan bir kanama durumudur. Bu kanamanın diğer bir adı yerleşme kanamasıdır. Yerleşme kanamasına verilen bir diğer isimde implantasyon kanamasıdır. Yerleşme Kanaması Kaç Gün Sürer? adlı makalemizi de okuyabilirsiniz. Her kadın hamile kaldığında üstüne görme durumu ile karşılaşmayabilir. Bu kişiden kişiye değişir. Gebelikte yerleşme kanaması olarak ta adlandırılan bu durumla karşı karşı karşıya gelenler için öncelikle soğuk kanlı olmalarını tavsiye ediyoruz. Çünkü hamilelikte bu tür vakalar sıkça karşılaşılabilir olaylardır. Genellikle gebeliğin başlangıcında ve adet dönemine yakınlaşıldığında kanama görebilirsiniz. Hamile olduğunuzu bilmiyorsanız bu kanamayı adet kanaması zannedebilirsiniz. Hamilelik 2. ayına geldiğinde hamile kadın adet görmediğinde durumu anlar.

Üstüne Görme Belirtileri

  1. Rengi açık pembe yada kahverengiye benzer
  2. Adet günündeki gibi ama daha hafif kramplar
  3. Göğüs hassasiyeti
  4. Tuvalete sık çıkmak
  5. Mide bulantısı
  6. İştahsızlık

Bu tür olaylarla karşılaşıyorsanız üstüne görme durumunda olabilirsiniz.

Üstüne Görme Nasıl Anlaşılır

Hamilelikte üstüne görme nasıl anlaşılır diye merak ediyorsanız cevabımız şu şekilde olacaktır. Hamilelikte üstüne görme ilk adette anlaşılmayabilir ve adet kanaması olarak algılanabilir. Fakat ikinci ay adet görmeyince durumun farkına varılır.

Üstüne Görmek Ve Adet Kanaması Arasındaki Farklar

Üstüne görmeyle adet kanaması arasındaki farklar pek çok belirgin olmasa da yinede farklılıkları vardır. Şunu unutmayalım üstüne görme adet kanaması değildir ve yalnızca hamilelikte ortaya çıkan bir kanamadır. Adet kanamasından farklı olarak üstüne gördüğünüz zaman rengin ve kanamanın yoğunluğunun adet kanamasına göre daha farklı olduğunu fark edeceksiniz. Üstüne görme kanaması adet kanamasından daha düzensiz ve hafiftir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here