Hamilelik

Hamilelikte ve Gebelikte Beslenme Nasıl Yapılır?

Hamile kadınların gebelik sürecinde en dikkat etmesi konulardan bir tanesi hatta en önemli konu olan beslenmedir. İnsan hayatı boyunca birşeyler tüketmek zorundadır. Doğum heyecanı yaşayacak olan kadınlar beslenme konusunda diğer insanlardan daha dikkatli ve sağlıklı beslenmelidir. Doğacak çocuğun sağlığını düşünüyorsanız bu konuya gerçekten önem vermeniz gerekiyor. Sizlere sigara, alkol kullanmayın demeyeceğim zaten bunları kullanmanın hamilelik döneminde bebeğinize ne kadar zarar vereceğinizi biliyorsunuz.

Bu yazıda bebeğinize gerekli mineral ve vitaminlerin başlıca bilgilerini vereceğiz, bunları dikkatlice okuyup uygulamanız gerekiyor.

Bebeğinizin sağlığı için yiyip içtiklerinizde seçici olmanız gerekiyor, en azından hangi vitamin hangi işe yarar hangi mineral hangi işe yarar sorularını sürekli araştırıp ona göre beslenmelisiniz.

Hamilelikte Gebelikte Beslenme

Gebelik döneminde beslenme hususunda dikkat etmeniz gereken ilk nokta meyve, sebzelerin mevsiminde temini ve tüketilmesidir. Mevsiminde yenmeyen yiyeceğin içinde hızlı üretilmesi için gereken kimyasal, insan sağlığına zararlı maddeler konuluyor buda karnınızda gelişen bebeğin sağlığına zarar verebilecek potansiyele sahip olduğunu gösteriyor.

Hamilelikte beslenme konusunda en fazla tüketilmesi gereken şey sıvı içeceklerdir. Özellikle bol bol su içmelisiniz. Su, vücuttaki fazla tuzu atar ve sürekli böbreklerinizi temizler. Günde 1.5 LT su içmelisiniz.

Cafeinden uzak durmalısınız, aşırı yağlı yiyeceklerden kesinlikle uzak durmalısınız. Hazır yiyeceklerden kaçınıp doğal yiyeceklere yönelmeniz gerekiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir