Hamileyken Adet Olunur Mu? Görülür Mü? Kaç Gün Sürer?

0
1328
Hamileyken Adet Olunur Mu Görülür Mü Kaç Gün Sürer

Kadınların en merak ettiği sorulardan olan hamileyken adet olunur mu? Hamilelikte adet görülür mü? Kaç Gün Sürer? gibi sorulara cevap vereceğiz. Gebelikte adet görme, gebelikte adet kanaması gibi konulara değineceğiz.

Hamilelikte adet görmek çok az da olsa bazı kadınların karşısına çıkar. Fakat bu kanamaların hepsi adet kanaması olmayabilir. Çoğu kadın hamileyken olan kanamaların adet kanaması olduğunu zannederler fakat durum her zaman böyle olmayabilir. Genellikle gebelikte görülen adet kanamasına benzer olan üstüne görme hamilelikle alakası olmayan bir durumdur. Üstüne görme adet kanamasına benzeyen aynı adet kanaması gibi olan ve kadınların adet kanaması zannettiği bir kanamadır fakat üstüne görmek kadınların hamileliğine bağlı olan bir kanama türüdür. Şimdi gelelim hamilelikte adet kanaması olur mu? hamilelikte adet kanaması kaç gün sürer? ve gebelikte adet kanaması görülür mü? gibi soruların cevabına.

Gebelikte görülen bu kanamalar kötü birşeylerin habercisi olabilir. Hamilelikte adet kanaması görmek aşağıdaki nedenlerden olabilir. Hamilelikte adet kanaması nedenlerine geçmeden önce eğer gebelikte adet kanaması gibi kanamalar görüyorsanız yapmanız gereken ilk iş hemen doktora başvurmanız olacaktır.

Hamilelikte Adet Kanaması Gibi Olan Kanamaların Nedenleri

Üstüne Görmek

Hamilelikte adet kanamasına en fazla benzeyen ama adet kanaması olmayan kanama türü üstüne görmektir. Adet kanamasına benzer fakat rengi biraz koyu ve kanama yoğun olarak görülür. Üstüne görme genelde düzensizdir.

İmplantasyon Kanaması

İmplantasyon kanaması yani yerleşme kanaması hamilelikte görülebilen diğer bir kanama türüdür. Genelde hamileliğin ilk 3 ayında görülebilen yerleşme kanaması rahim duvarında görülür. Yerleşme kanamasını kadınlar ortalama 3-5 gün içinde atlatabilirler. Bazı kadınlar implantasyon kanamasını hemen atlatamayabilirler böyle durumlarda hemen bir kadın doğum uzmanına başvurun. Yerleşme kanamaları çok fazla ciddi olmamalarıyla birlikte görüldüğü takdirde hastaneye başvurulması gereken bir olaydır.

Yerleşme kanaması kaç gün sürer diye soranlara cevabımız kadından kadına göre değişmektedir olacaktır. İmplantasyon kanaması, embriyonun rahim içine yerleşmesi sırasında rahim duvarında oluşan basit bir kanamadır. Ve bazı kadınlarda ağrı yapabilir.

Düşük

Yukarıda verdiğimiz kanamalar genelde düşük kadar önemli olmayan ama yanlış teşhis koyulunca ciddi problemlere yol açacak olan kanamalardır. Bazı kadınlar düşük yaptığının farkında olmazlar ve implantasyon kanaması veya üstüne görme zannedebilirler. Düşük adet kanaması gibi de görülebilir. Eğer kanamalar hızlanıyorsa ve çok geliyorsa düşük belirtisi olabilir hemen doktora başvurulmalıdır.

Sonuç olarak hamileyken adet olunur mu? gebelikte adet kanaması kaç gün gibi sürer? Sorularınızın cevabını özetleyecek olursak. Hamilelikte adet kanaması çok az görülür. Hamilelikte adet kanaması görülüyorsa kaç gün süreceği kadından kadına göre değişir.

TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here