Her Hamilelikte Mide Bulantısı Olur Mu?

0
1730
her hamilelikte mide bulantısı olur mu

Her hamilelikte mide bulantısı olur mu? Sorusu hakkında bilgiler vereceğiz. En erken gebelik belirtilerinden olan mide bulantısı her hamilede olur mu cevaplayacağız.

Hamile olduğunuzdan şüpheleniyorsanız ve üstüne mide bulantısı yaşıyorsanız gebelik ihtimaliniz daha da kuvvetlenecektir. Hamile olan kadınlar eğer eşleriyle cinsel ilişkiyi yumurtlama gününde yaptılarsa bu ihtimal iki katına çıkacaktır. Hamileliğin en erken belirtilerinden olan mide bulantısı hemen hemen her hamileliğin başlangıcında gözlemlenen bir durumdur.

Her Hamilelikte Mide Bulantısı Olur Mu?

Her hamilede mide bulantısı olur mu? Sorusunun cevabı evet olacaktır fakat çok nadir olarak görülen hamileliğin ilk haftalarında kendini belli etmeyebilir. Hamile olup olunmadığı yalnızca mide bulantısına değilde diğer gebelik belirtilerinin var olup olmadığına bakılarak anlaşılabilir.

Her hamilelikte mide bulantısı olmayabilir ama bu çok nadir görülen bir durumdur. Sizlere tavsiyemiz mide bulantısının yanında şu belirtilerin olup olmadığını anlamanız olacaktır.

  • Göğüslerde hassasiyet
  • Yorgunluk
  • Halsizlik
  • Vücut ısısı artışı
  • Baş dönmesi
  • Duygusallık

Eğer bu belirtilerden hiçbiri yoksa eczaneden bir idrar testi alabilirsiniz yada hastaneye gidip kan testi yaptırmak daha doğru ve hızlı sonuçlar almanızda yardımcı olacaktır.

Her hamilelikte mide bulantısı olur mu? Sorusunun cevabı budur. Gebeliğinizden emin olmak istiyorsanız hamilelik testi yaptırmanızı öneririz.

TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here