İdrarda Gebelik Testi En Erken Ne Zaman Belli Olur? Ne Zaman Yapılır?

0
1107
İdrarda Gebelik Testi En Erken Ne Zaman Belli Olur

İdrarda gebelik testi en erken ne zaman belli olur? İdrarda gebelik testi ne zaman yapılır? gibi soruların cevabını merak ediyorsanız yazımızı sonuna kadar okuyun. İdrar testi ne zaman yapılmalı? konusu hakkında da bilgiler vereceğiz. Testlerden önce mutlaka erken gebelik belirtileri konumuzu okumalısınız.

Hamile kalmak için bir takım çalışmalar yaptınız ve karşılığında hamile kalmayı bekliyorsunuz.Bu mutluluk verici durum inşAllah sizin için kolay ve rahat olur. Anne olmayı hemen hemen her kadın ister. Eşinizle çocuk hayalleri kurup gerekli işlemleri yaptıktan sonra artık sıra testlere gelmiş demektir.

Daha kolay hamile kalmak için dikkat etmeniz belli başlı kurallar vardır. Çoğu kadın bilgisizlik yüzünden hamile kalamıyor. Daha kolay hamile kalmak için yumurtlama döneminin takip edilmesi gerekiyor. Yumurtlama günü nedir? Diye soracak olan okurlarımız linkteki konuya gidip daha ayrıntılı bilgi alabilirler. Özet olarak yumurtlama döneminde cinsel ilişki yaşanırsa gebe kalma ihtimali daha da kuvvetleniyor. Yumurtlama günü ne zamanadır diye soracak olan okuyucularımıza cevabımız düzenli adet gören kadınların adet gününden sonraki 14. gün olacaktır.

Hamilelik belirtileri çeşitli aşamalarla tespit edilebilir. Hamile kalmak eşinizde ilişki yaşadıysanız ve hamileliğinizden şüphe ediyorsanız öncelikle yapmanız gereken yazının en başında verdiğim linkten erken hamilelik belirtilerini incelemenizi tavsiye ederiz. Peki ya nedir bu belirtiler?

  1. Vücut ısısı artışı
  2. Mide bulantısı
  3. Baş dönmesi
  4. Göğüslerde hassasiyet
  5. Aşırı duygusallık

Eğer bu tür belirtiler varsa artık idrar testi yapılabilir demektir. Şunu unutmayın bazı kadınlarda gebelik hemen belli olmayabiliyor bu yüzden ilişki yaşadıktan sonraki günlerde eğer bu belirtiler yoksa bile hemen idrar testi yaptırabilirsiniz. Zaten hamilelik belirtileri öncelikle erken belirtileri tespit etmeyle anlaşılır. Eğer tespit edilemiyorsa hemen idrar testine geçilmelidir. Eğer idrar testinden de sonuç alınamıyorsa en sağlam hamilelik testi olan kan testine yani Beta HCG testine geçilmelidir. Beta HCG testi nedir? Diye merak edenler linkten konuya ulaşabilirler.

Sonuç olarak eğer kendinizi hamile hissediyorsanız idrar testini her zaman yapabilirsiniz. Bu yazımızda İdrarda Gebelik Testi En Erken Ne Zaman Belli Olur? sorusu hakkında bilgi verdik bizi takipte kalın, sevgilerle.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here