İlişki Sonrası Akıntı Olması Hamilelik Belirtisimi?

0
1394
İlişki Sonrası Akıntı Olması Hamilelik Belirtisimi

İlişki sonrası akıntı olması hamilelik belirtisimi? İlişkiden sonra gelen akıntı gebelik midir? İlişki sonrası kanama hamilelik midir? gibi soruların cevabını makalemizde vermeye çalışacağız. Kendinizi hamile hissediyorsanız 1 haftalık hamilelik nasıl anlaşılır? adlı makaleyi okuyabilirsiniz.

Bazı bayanlarda ergenlik dönemi ile başlayan bu süreçte vajinal akıntılar meydana gelir. Vajinal akıntılar kadınlarda görülen fizyolojik akıntılardır. Bu akıntılar farklı dönemlerde çeşitli karakteristik yapıya sahip olabilirler. Bu kadından kadına göre değişir. Ve beklediğinde çamaşırda sarı renkte görülebilir. İlişki sonrasında gelen akıntılar bazen bir hastalıktan kaynaklanıyor olabilir ama genelde normal bir durumdur. Böyle bir akıntı ile karşılaşınca yapacağınız ilk iş bir hastaneye gidip kadın doğum uzmanına danışmak olmalıdır.

İlişki sonrası akıntı olması hamilelik belirtisi olabilir mi? Diye merak ediyorsanız öncelikle daha önceki cinsel ilişkiler sırasında korunup korunmadığınızı düşünmeniz gerekiyor. Çünkü eğer korunmasız ilişkiye giriyorsanız hamilelik başlangıcı olabilir. Eğer yumurtlama döneminde cinsel ilişki yaşadıysanız hamile kalma ihtimaliniz daha da kuvvetlenmiş demektir. Çünkü kadınlar yumurtlama dönemlerinde kolaylıkla hamile kalırlar.

İlişki Sonrası Akıntı Olması Hamilelik Belirtisimi?

Bu soruyu net olarak cevaplamak mümkün olmamakla birlikte bu tür akıntıların bazı vajinal enfeksiyonlardan da kaynaklandığı gözlemlenebilir. Bu akıntıların gebelikten kaynaklandığını düşünüyorsanız yapmanız gereken ilk iş erken gebelik belirtileri adlı makalemizden faydalanarak kendinize gebelik teşhisi koymanız gerekir. Eğer erken gebelik belirtilerinden bir belirti yok ise beta hcg testi ile kan testi yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here