İlişkiden 3-5-7-10 Gün Sonra Hamilelik Belli Olur Mu?

0
1284
İlişkiden 3-5-7-10 Gün Sonra Hamilelik Belli Olur Mu?

İlişkiden 3-5-7-10 gün sonra hamilelik belli olur mu? İlişkiden 3-5-7-10 gün sonra adet oldum hamile miyim? Gibi soruların cevabını makalemizden alabilirsiniz.

Hamile kalmak isteyen kadınlar eşleriyle ilişki yaşadıktan sonra hamile olup olmadıklarını merak ederler. Bazı kadınlar erkenden hamile kalıp kalmadığını anlayabilirler. Mide bulantısı,baş dönmesi, vücut ısısı artması ve göğüs hassasiyeti gibi belirtiler yoluyla hamile olup olmadıklarını anlarlar.

Gebe kalmak için yapılan çalışmalar sonucunda hamilelikten şüphe edilir fakat kadınlar bu konuda çok sabırsız olurlar. Sabırsız oldukları için hemen gebe kalmayı beklerler ve bazen gebe oldukları halde yapılan erken testler ve yanılgılar gebe olmadıklarını zannedip morallerini bozmalarını sağlamaktan başka birşey yapmaz. İlişkinin ilk günlerinde hamilelik hemen anlaşılamayabilir bu yüzden kendinizi sıkıntıya sokup kara kara düşünmenize gerek yoktur.

Hamileliğin anlaşılabilmesi için yukarıda bahsettiğimiz erken hamilelik belirtilerinden en az bir tanesine sahip olmalısınız. Eğer bu belirtilerinden en az bir tanesi yoksa artık testlere geçebilirsiniz. Ama ilişkiye girdikten 3-5-7-10 gün sonra yapılan testlerden gebelik belli olmayabilir. Bunun için biraz daha zaman geçmesini beklemeli ve yaklaşık 14 gün geçtikten sonra testlere başlamalısınız.

Daha kolay hamile kalabilmek için ilişki yaşadığınız günü yumurtlama dönemime denk getirmeniz gerekiyor. Yumurtlama günlerinde daha kolay gebe kalınır. Yumurtlama dönemi ise düzenli adet gören kadınlarda adet başlangıcından 14 gün sonraki gün olarak belirlenir. Bazı kadınlarda bu durum değişebilir

Özet olarak ilişkiden 3-5-7-10 gün sonra hamilelik belli olur mu? sorusunun cevabı kişiden kişiye değişir demekle çözülüyor. Bunu en kesin olarak anlamak için hamilelik testlerinden olan kan testi veya idrar testi yaptırabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here