Karbonatla Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

0
1583
Karbonatla Hamilelik Testi Nasıl Yapılır

Karbonatla hamilelik testi nasıl yapılır? Diye merak ediyorsanız bugün sizlere karbonatla hamilelik testi yapmak hakkında bilgiler ve yöntemler göstereceğiz. Hamilelik beklentisi olan kadınlar mutlaka yazımızı sonuna kadar okumalı.

Karbonat, erken hamilelik testlerinin vazgeçilmezidir. Özellikle ilk defa anne olacaksanız karbonatın sizin hamileliğinizi ortaya çıkardığına çok şaşıracaksınız. Belli hamilelik testlerinden önce her kadın karbonata güvenir ve idrar veya kan testi yaptırmadan karbonatla hamilelik testi yaptırırlar.

Karbonatla hamilelik testi için gerekli malzemeler kendi idrarınız, bir kap ve biraz karbonat. Peki ya karbonatla gebelik testi nasıl yapılır?

Karbonatla Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

Karbonatla hamilelik testi yapmak için öncelikle bir markete yada bakkala gidip bir paket karbonat almanız gerekiyor. Karbonat alırken dikkat etmeniz gereken husus testte bir yemek kaşığı kadar kullanacak olmanız. Daha önceden hazırladığınız idrarı da birikmiş bir şekilde bekletiyoruz.

  1. Marketten aldığımız karbonattan bir yemek kaşığı kadar kuru ve boş bir kaba boşaltıyoruz.
  2. Önceden hazır olan idrardan 4-5 damla karbonatın üzerine damlatıyoruz.

Böylelikle testimiz bitmiş oluyor. Şimdi ise sonuçlarına bakalım.

Karbonatla Hamilelik Testi Sonuçları

Karbonatla hamilelik testi yaptıktan sonra karbonatla idrarın etkileşimi bize hamile olup olmadığınızın sonucunu verecektir. Bunun için karbonat ve idrarın etkileşiminden gözlemlememiz gereken sonuçlar aşağı gibidir.

  • Eğer karbonatın üzerine idrar damlatıldığında köpürme oluyorsa hamilesiniz demektir.
  • Eğer köpürme görmüyorsanız hamile değilsiniz demektir.

Karbonatla Hamilelik Testi Ne Zaman Doğru Sonuç Verir?

Karbonatla hamilelik testi her zaman doğru sonuç vermeyebilir. Çünkü yeni gebeliklerde bazen geç belirtiler olabiliyor. Birde aldığınız karbonatın kalitesi de önemlidir. Bazı karbonat markaları kalitesiz olduklarından dolayı hamilelik testi için uygun olmayabilirler.

Karbonatla hamilelik testi yaptırmadan önce erken gebelik belirtileri hakkında bilgi alıp hamilelik belirtileri nelerdir öğrenebilirsiniz. Bazı kadınlarda erken gebelik belirtileri olabiliyor ve gebe kaldıklarını hemen öğrenebiliyorlar. Bu belirtiler mide bulantısı, baş dönmesi, göğüslerde hassasiyet,aşırı duygusallık gibi belirtilerdir.

Karbonatla hamilelik testi bazen yanlış sonuçlar çıkarabilir ve bu durumlarda yapılması gereken idrar testi veya kan testi gibi testlere yönelmek olacaktır. Kan testi en hızlı ve güvenilir hamilelik testidir. Karbonatla hamilelik testi nasıl yapılır? Hakkında bilgi aldınız ve artık rahatlıkla evde karbonatla hamilelik testi yapabilirsiniz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here