Hamilelik

Klomen Nedir?

Bugün çok merak edilen konulardan bir tanesi olan Klomen Nedir sorusuna cevap vereceğiz. Herkes anne veya baba olmak isterler bunun için evlilik yapar ve çocuk yapma işlemlerini sırasıyla takip ederler. Fakat bazı insanlar bu konuda bazı sıkıntılarla karşı karşıya gelirler. Bazı insanların çocuğu olmayabilir yada çocuk doğurma zorluğu çekebilirler. Bu konuda sizlere ilk söyleyeceğim şey size çocuğu, Rabbimiz Allah(cc) Hazretleri lütuf etmesidir. Eğer her denemenin her türlü tedavinin ardından yinede çocuğunuz olmuyorsa ilk olarak Allah(cc) hazretlerine dua etmeliyiz ve sabırla beklemeliyiz. Olmuyorsada isyan etmeyip sabırla beklemeliyiz.

Klomen Nedir
Klomen Nedir

Klomen Nedir?

Kısırlık tedavisinde kullanılan en yaygın kullanılan tedavi yöntemi klomen tedavisidir. Diğer adı Klomifen dir. Klomen, ilaç ile yumurtlama tedavisidir.  Yumurtlama (ovulasyon) bozukluğu ve polikistik over sendromu yaşayan kadınlar üzerinde klomen tedavisi yöntemi uygulanır. 1950 yıllarının sonlarında bulunan bu tedavi günümüzde hala kullanılıyor. Size şiddetle tavsiye ve uyardığımız bir konu daha var, Klomen tedavisi ve Klomen tabletleri doktor bilgisi dışında kullanmayın, klomen tableti hakkında ve klomen kullanırken ilişkiye girilir mi gibi soruları birazdan yanıtlyacağız.

 Klomen Tedavisi

Bazen kadınlar normal yollarla hamile kalamazlar veya kısırlık problemleri vardır. Bu gibi durumlarda yumurta çatlatma dediğimiz klomen tedavisi uygulanır.  Çatlatma iğneleri ile, büyüyen yumurtanın çatlamasını, ya da başka bir deyişle yumurtlamanın oluşmasını sağlar. Yumurtaların çatlamasıyla birlikte kadında yumurtlama dönemi başlar. Bu dönem, hamileliğin oluşabilmesi için en elverişli dönemdir. Ve yine bu dönemde sperm ve yumurtaların döllenme olasılığı hayli yüksektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir