Progestan Hamile Kalmak İçin Kullanılır Mı? Progestan Kullananlar

0
1745
Progestan Hamile Kalmak İçin Kullanılır Mı?

Değerli okuyucularımız bu yazımızda progestan ilacı hakkında bilgi vereceğiz. Progestan kullananlar ve progestan yan etkileri, progestan nedir? ve Progestan hamile kalmak için kullanılır mı? gibi soruların cevabını vermeye çalışacağız. Hamile kalmak için en etkili ilaçlardan bir tanesi olan Klomen nedir? konumuzu linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Progestan Nedir?

Progestan ne için kullanılır diye soracak olursanız. Progestan, düşük ihtimalini daha da düşürmek için kullanılan bir ilaçtır. Bu ilaç vücudunuza progestan hormonu salgısı yapar bu hormon ise düşük riskini azaltır.

Progestan Hamile Kalmak İçin Kullanılır Mı?

Progestan hamile kalmak için kullanılmaktan ziyade adetin düzene girmesi ve düşük sorunu yaşayabilecek kadınların bu riskini azaltmak için kullanılır. Fakat bazı doktorlar hamile kalmayı kolaylaştırdığı gerekçesiyle için progestan hapını tavsiye ediyorlar ama siz yinede doktordan bilgi alın.

Progestan Yan Etkileri

Progestan kullanmadan önce kesinlikle doktora danışmanız gereklidir. Bilinçsiz ilaç kullanımı kadınlarda çeşitli problemlere yol açabilmektedir. Progestan hapının yan etkileri arasında en çok gözlemlenen durum uyku ve yorgunluk halidir. Hastada tümör varsa kullanamaz.

TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here