Test Yapmadan Hamile Olduğumu Nasıl Anlarım?

0
2132
test yapmadan hamile olduğumu nasıl anlarım

Değerli okuyucularımız için test yapmadan hamile olduğumu nasıl anlarım? Gibi merak edilen evde hamilelik testleri hakkında ipuçları ve yöntemler hazırladık. Yazımızı okumadan önce erken gebelik belirtileri hakkında bilgi almak için linke tıklayın.

Hamilelik her kadının isteyeceği bir durumdur. Çünkü hemen hemen her kadın anne olmak ister. Hamile kalmak için gerekli işlemler yapıldıktan sonra sıra gebe kalıp kalınmadığı hakkında sonuçlar alınmaya gelir. Bu sonuçlar bazen erken gelen hamilelik belirtileri olduğu gibi bazende test yoluyla alınan hamilelik sonuçlarıdır. Bugün yazımızda test yapmadan hamile olup olmadığınızı anlamanız için bazı yöntemler vereceğiz.

Test Yapmadan Hamile Olduğumu Nasıl Anlarım?

Test yapmadan gebe kalınıp kalınmadığını bilmek için öncelikle vücudunuzda normalden farklı durumlar tespit etmeniz gereklidir. Biz bunların genel adına erken gebelik belirtileri diyoruz. Erken gebelik belirtilerini açıklamadan önce yumurtlama günlerinde girilen ilişkinin hamilelik ihtimalini daha da kuvvetlendirdiğini bilmenizi isterim. Yumurtlama günü nedir diye soracak olursanız, yumurtlama günü düzenli adet gören kadınlarda adet başlangıcından itibaren 14. güne verilen isimdir.

Test yapmadan hamile olduğunuzu anlamak için vücudunuzda şu belirtilerin olması gereklidir.

  • Adet gecikmesi
  • Vücut ısısında artış
  • Göğüslerde hassasiyet
  • Aşırı duygusallık
  • Koku algısı artması
  • Mide bulantısı
  • Baş dönmesi

Test yapmadan hamile olduğumu nasıl anlarım diye merak ediyorsanız bunlar size yeterli olacaktır. Eğer bu belirtilerden hiçbiri yoksa evde yapılan karbonatla hamilelik testi veya limonla hamilelik testi konularımıza göz atabilirsiniz.

TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here