Yasmin Doğum Kontrol Hapı Ne Zaman Korumaya Başlar?

0
3053
yasmin doğum kontrol hapı ne zaman korumaya başlar

Yasmin doğum kontrol hapı ne zaman korumaya başlar? Sorusu hakkında cevap vereceğiz. Piyasadaki ünlü doğum kontrol haplarından olan Yasmin hakkında bilgiler.

Doğum kontrol haplarının içinde genelde 21 adet hap vardır. Yasmin doğum kontrol hapında da 21 adet doğum kontrol hapı vardır. Piyasada gerçekten sözü geçen bir markadır ve kullanımı kolaydır. Doğum kontrol hapları ilişkiden sonra 72 saat içinde alınmalıdır. Doğum kontrol hapının ilk paketi bittiğinde ikinciye başlamak için 1 hafta beklenilmelidir.

Yasmin doğum kontrol hapı ne zaman korumaya başlar sorusunun cevabı ise adetin 1. gününden itibaren düzenli olarak alınmalı ve her gün aynı saatte alınmaya özen gösterilmelidir. Her gün aynı saatte alınan doğum kontrol haplarının daha iyi koruma sağladığı görülmüştür.

Yasmin doğum kontrol hapı adetin 1. gününden itibaren korumaya başlar ve istenmeyen hamilelikler için birebir bir haptır. Doğum kontrol hapları alınmadan önce mutlaka bir doktora başvurulmalı ve doktor kontrolünde alınmalıdır.

TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here