Yerleşme (implantasyon) Kanaması Kaç Gün Sürer? Ne Zaman Olur?

0
1616
Yerleşme Kanaması Kaç Gün Sürer

Yerleşme kanaması kaç gün sürer? Yerleşme kanaması yani implantasyon kanaması kaç gün sürer ve nedir? yerleşme kanaması ağrılı olur mu? Yerleşme kanaması ne zaman olur?  sorularına cevap vermeye çalışacağız.

Yerleşme kanaması, hamilelik döneminin ilk 3 ayında görülebilir. Bu kanama rahim duvarında görülür ve bazı kadınlar bir kaç günde atlatırken bazı kadınlar 3 ay boyunca bu duruma katlanmak zorunda kalabilirler. Hamileyken karşınıza çıkacak olan problemlerden biri olan yerleşme kanamasına neden olan faktörler çeşitli olabilir. Genellikle çok ciddi olmayan bu kanamalar can sıkıyor olabilir ama gebelikte bu tür çeşitli problemlerle karşı karşıya kalmanız kaçınılmaz. Yerleşme kanamalarına dikkat edilmesi gerekir. Kadın kanama yada lekelenme görüyorsa mutlak bir doktora başvurmalıdır. Yerleşme kanaması ve lekelenmeye dikkat edilmezse çok ağır sonuçlar meydana gelebilir.

Yerleşme Kanaması Kaç Gün Sürer?

Hamilelikte lekelenmeler ve kanamalar görünce ilk işiniz doktora başvurmalı ve kanamalar hakkında bilgi almalısınız. Kanamanın miktarı ne kadar olursa olsun hamilelik süresince kanama ve çeşitli lekelenmeler ile karşılaşırsanız mutlaka hekimlerin kapısını çalmalısınız. Gebelik döneminde oluşan bu kanamalar genellikle basit bir olaydır fakat bu önem vermemeniz anlamına gelmez.

İmplantasyon kanaması, embriyonun rahim içine yerleşmesi sırasında rahim duvarında oluşan basit bir kanamadır. Yerleşme kanamasının kaç gün süreceği kadından kadına değişir. Bu kadındaki farklı bir hastalık veya bir kadın hastalığı olup olmadığına da bağlı olabilir. Bu kanamalar genelde bir kaç gün sürer ve sonra yok olurlar fakat yukarıda bahsettiğimiz gibi farklı bir hastalığı olan kadınlarda yerleşme kanaması 3 aya kadar devam edebilir.

Yerleşme Kanaması Ağrılı Olur Mu?

Genellikle hamileliğin ilk haftalarında görülen yerleşme kanaması bazı kadınlarda ağrı ve sancılara sebep olabiliyor. Acının tarifi olarak adet günü sancısı gibi düşünülebilir. Yerleşme kanaması olan kadınların belinde ve kasığında ağrılar meydana gelebilir. Bu ağrılar implantasyon kanaması devam ettiği sürece hissedilebilir. Yerleşme kanaması ağrıları bazı hamile kadınlarda bir iki haftada alışılabilirken bazı hastalarda hamileliğin sonuna kadar devam edebilir. Aslında bu durum yerleşme kanamasının devam ettiği süre boyunca görülür. Yerleşme kanaması ağrılı olur mu? sorusuna cevabımız kişiden kişiye değişmekte oluyor.

Sonuç olarak hamilelik döneminde yerleşme kanaması kaç gün sürer? Yerleşme kanaması ne zaman olur? gibi sorularla sıklıkla karşılaşabilirsiniz. Biz sitemiz olarak sizlere en iyi cevapları vermekten gurur duyarız. Hamilelikte olan implantasyon kanaması aslında çok ciddi bir problem değildir. Ciddi değil dememiz buna önem vermeyeceksiniz anlamına gelmez çünkü yerleşme kanaması 1 haftadan 3 aya kadar sürebilir. Siz önleminizi erkenden alın ve hemen bir doktora gidin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here