Yumurtanın Çatladığını Nasıl Anlarım?

0
1783
Yumurtanın Çatladığını Nasıl Anlarım?

Yumurtanın çatladığını nasıl anlarım?Yumurtanın çatlama belirtileri nelerdir? gibi soruların cevabını merak edip bize ulaştınız. Elimizde geldiğince yumurtlama belirtileri hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Yazımızı okumadan önce yumurtlama günü hesaplama yani ovulasyon testi için linke tıklayınız.

Yumurtlama Nedir?

Yumurtlama, hamile kalmak için gereken kadının yumurtalarına erkeğin sperminin ulaştıktan sonra karşılaştığı gebe kalma durumudur. Yani çocuk yapmak isteyen çiftlerin yumurtlama döneminde ilişkiye girmelerini gerektiren bir olaydır. Hamile kalmak isteyen kadın eğer yumurtlama döneminde kocası ile cinsel ilişkiye girerse hamile kalma ihtimali dahada kuvvetlenecektir. Erkek sperminin kadının yumurtalarına daha kolay ulaşabilmesi için yumurtlama döneminde olması gerekir.

Yumurtlama Dönemi Ne Zamandır?

Yumurtlama dönemi kadının iki adet dönemine göre değişiklik gösterebilir. Düzenli adet gören kadınların yumurtlama dönemi eğer 28 günlük düzenli bir adet döngüsüne sahipse adet başlangıcından 14 gün sonradır. Düzensiz adet gören kadınlarda bu durum farklı olabilir. Bu durum kişiden kişiye göre değişir.

Yumurtanın Çatladığını Nasıl Anlarım?

Yumurtanın çatladığını nasıl anlarım diye merak ediyorsanız birazdan aşağıya maddeler halinde yazacağız. Gebe olmak isteyen bir kadın yumurtlama dönemini vücudundaki bazı değişikliklerden hissedebilir. Vücut ısısı artması ve kanamaların renginin değişmesi gibi durumlar gözlenir.

Genel olarak yumurtanın çatladığı aşağıdaki maddeler ile anlaşılır.

  1. Servikal sıvı
  2. Servikal değişiklikler
  3. Vajinal his
  4. Vücut ısısında artış
  5. Progesteron hormonu ile rahim ağzındaki salgılanan sıvının kıvamında yumuşama olur.
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here